Posts on Twitter:

''En iyi fikirler, yeniliklere ve yeni fikirlere açık olmaktan doğar.'' Prensiplerinizi belirlemek ve uygulamak sizi başarıya ulaştırır. ❤️


Buluşlarınızı kullanma,üretme veya satma haklarınızı korumanıza destek oluyoruz. Detaylı bilgi için bize info@eyubogluas.com.tr adresinden veya 0 312 428 51 93 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Sahin Caglayan (), akıllı şehirler yazı dizisinin bu haftaki yazısında, modern şehirlerdeki teknoloji, yenilik ve girişimcilik insiyatiflerini bu alandaki başucu kaynağının ışığında irdeliyor.
8 Mart 2003:Kurucu Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan,Siirt’te yapılan yenileme seçimlerinde milletvekili seçildi.🇹🇷300’den fazla gencin katılacağı Türkiye’de gerçekleştirilecek olan Oyun Geliştirme Yaz Kampı 20 Ağustos’ta başlayacak.Posts on Tumblr:

Yeni yaşım, yeni telaşlarım…

27 yaşıma gireli daha 4 gün oldu ve gözüme fazlaca büyük geldiği için henüz tam alışamadım. Sanki zaman bir yerlerde durmuş ben hep 22-23 yaşlarımda gibi hissediyorum kendimi. Zaman algımda bir bozukluk mu var desem, büyüdüğümü mü kabullenemiyorum desem bilmiyorum ama bana şimdi sorsanız ben yine 23 diye düşünür sonra yaşımı hesaplar aaa aslında ben 27 ye girdim yani 26 yım derim 🤭

Halbuki sadece bu son bir yılda bile hayatımda ne çok şey değişti.

Yeni bir şehire taşındım, yeni bir okulda çalışmaya başladım, yeni insanlar tanıyıp yeni arkadaşlıklar edindim. Belki de en önemlisi yeni bir hayat sürecine girdim ve artık hayatımı biriyle paylaşır oldum

Yani şu son bir yılım yeni, yeni, yeni.. diye sürüp gider.

İlk olarak geçen yıl bu tarihlerde çiçeği burnunda bir gelin olarak eş durumu tayinleriyle hangi okulu tercih edeceğimi araştırıyordum ki önceki okulumdan çok memnun olduğum için oradan ayrılması benim için bir hayli zor oldu. Aynı zamanda çalışacağım yer belli olmadığı için evimizi ayarlamamıştık, ev bulup yerleştirme telaşındaydım ( neyse ki gönlümüze göre hem ev bulduk, yerleştirdik hem de tercih ettiğim okul geldi. )

Daha sonra başladık yeni düzene alışmaya. Tabii zaman zaman alışamadığımız anlar oldu. Zorlandığım bunaldığım nerden geldim buraya dediğim ama atlattık çok şükür.

Önceki okuluma göre daha merkezi daha büyük bir okula tayinim çıkmıştı ki bu benim için bambaşka bir süreç demekti.

Aynı zamanda tüm bu telaşelerin arasında bir taraftan da yüksek lisansım vardı. Yüksek lisansta son yılım olduğu için tezimi bitirmem gerekiyordu ki bu dönemde beni fazlaca zorlasa da sonunda uzmanlık unvanımı aldım.

Bu süreçte yine alanımla alakalı yeni eğitimlere katılma fırsatı yakaladım. Yeni sempozyumlara ve konferanslara katıldım. Yeni kitaplar okudum, yeni yerler keşfedip yeni yerler gezdim gördüm. Yeni insanlarla tanıştım. Önceden görüşüp çok değer verdiğim arkadaşlıklardan uzaklaştım derken bir yıla belki de birçok yenilik sığdırdım.

E baktım zaman durmuyor, hayat uçuyor, kuşlar da çok kısa 🙂 Yapılacak birçok şey, gezilecek birçok yer, okunacak birçok kitap, dinlenecek birçok müzik var. Yani gerçekleşecek birçok hayal var o zaman en kısa zamanda bir yerden başlanmalı ve harekete geçmeli diye düşünerek işte bu bloğa yeniden daha aktif bir şekilde başlamaya yazmaya karar verdim. Yine bu yaşım için asıl büyük bir hayalim var ki onu gerçekleştirdiğim zaman burdan paylaşacağım.

Ve şimdi de yeni yaşımda yapılacaklar listesine bir tik daha atıyorum.

Şimdilik hoşçakalın 👋🏻

image

Farklıyız ve öyle kalalım.

İnsanların bencil yaşamlarından çok sıkıldım. Herkes istiyor ki herkes kendi gibi olsun. Düşünsene bütün dünya sen.. Bu sıkıcı hayata nasıl tahammül edebilirsin? Renklerden, farklılıklardan, çeşitlilikten neden bu kadar korkuyosun? Onların sana öğreteceği şeyler vardır.

Senin gibi olmayanda sana katılacak şeyler vardır! Kendini tekrar etmektense kendini yenilemeyi neden seçmesin ki insan?

Her yenilik bir yoldur, her yol bir duruştur, her duruş bir varıştır. Hep başka yere varmak varken neden aynı döngüde kalsın ki insan?

instagram

Dünən videosunu paylaşdığımız 12 yaşlı Leyla balamızın bu gün artıq gözləri sevincdən gülür. Niyə? Çünki bu ölkədə Prezident İlham Əliyev, Birinci Vitse-Prezident Mehriban Əliyeva, Heydər Əliyev Fondunun Vitse-Prezidenti Leyla Əliyeva var. Təşəkkür edirik ki, çox qısa bir zamanda səsimizi eşidib kömək etdiniz!!! @presidentaz @firstvicepresidentazerbaijan @leyla999 @regionalinkishaf
#azerbaycan #azerbaijan #baku #yenilik #yenilikaz #prezident #mehribanaliyeva
https://www.instagram.com/p/Bwvm9CFBRo2/?utm_source=ig_tumblr_share&igshid=1q8nmeckmj6gh

Made with Instagram
instagram

Xalq artisti Nazpəri Dostəliyeva niyə toya getməkdən imtina edib? #azerbaycan #azerbaijan #baku #yenilik #yenilikaz
https://www.instagram.com/p/Bwc0p81hP8k/?utm_source=ig_tumblr_share&igshid=1vhf06yj1ouov

Made with Instagram
instagram

#azerbaycan #azerbaijan #baku #yenilik #yenilikaz

https://www.instagram.com/p/BwcHDrehLz9/?utm_source=ig_tumblr_share&igshid=1bg43105jnpy9

Made with Instagram
Watch on gurbuzperdeveceyiz.tumblr.com

Yeşil ve sadeliğin verdiği mutluluk ile güne başlamaya ne dersiniz?

#yeni Pike takımlarımiz için mağazalarımıza bekleriz.

#gürbüzperde #gürbüzceyiz #gürbüzhalı
#yenilik #değişim #rahat #uyku #mutluluk #yeşil #sadelik #istanbul #şişli #kağıthane #alibeyköy #sultangazi
https://www.instagram.com/p/Bt7BNE8BzK8/?utm_source=ig_tumblr_share&igshid=1178m6lnavu9j

Made with Instagram
instagram

#inşaat #insaat #yenilik #teknoloji #innovation #discoveries #insaatmuhendisi #inşaatmühendisi #inşaatmühendisliği #insaatmuhendisligi #civil #engineer #civilengineer #civilengineering #mimar #mimari #mimarlik #mimarlık #mimarca #humbarahane #technology #building #buildings #şantiye #yapı #yapi #santiye #construction #bina #field
https://www.instagram.com/p/BpHjPpqlY6q/?utm_source=ig_tumblr_share&igshid=150v4n6ekgpuk

Made with Instagram
instagram

#salontherapia #dügün #wedding ing #saçmodelleri #saç #topuz #dogalsactopuzu #makyaj #makeup #saçrenklendirme #örgümodelleri #saçtasarım #degişim #yenilik #kuaför #gelinkuaförü #kalıcımakyaj #lifting #kılteknigi# @makeup_buketkomur #fuatpaşayalısı #salontherapia (Salon Therapia)

Made with Instagram
instagram

Gift Box #mimari #interiordesign #dekor #dekorasyon #design #designer #ev #home #atolye #yenilik #tarz #moda #magazin #instago #instagood #instalike #designer #moda #atolye #instagood #ev #dekor #dekorasyon #mimari #instalike #yenilik #magazin #architecture #instago #design #interiordesign #home #tarz

Made with Instagram