Posts on Twitter:


Retweet Retweeted Like Likedmust insist that withdraw from in , otherwise the war against the will never endRetweet Retweeted Like Liked

is defense minister told Pentagon officials there must not be a vacuum of power during the withdrawal of forces from Syria, state-owned Anadolu news agency reported on .February 23 1945 declared war on and , The state of war was set to become effective March 1, 1945.


We met with Mr Tareq Al Suwaiden who is one of the business leaders of Arabic region.
Archive: Brutality of Indian🇮🇳 Army in Kashmir In Handwara's Doodhipora, 4 Kashmiris were shot dead by Indian army while playing . Two of the dead were just 9 year old
FES Higher Education Consultants Pvt Ltd Team @ 10th Global Educational Expo Carlton Downtown Hotel Dubai. We Guide You Lead. FES Where Yours Dreams Comes True.
<= I fear that treacherous will send his "rehabilitated/repatriated" terrorists (Chechnian+Uighur) against the soldiers in stealth/assassination type attacks - hoping to break the 's resolve! 🤫Pssst: ( broke / sanctions)
After 10th Global Successful Educational Expo In Pakistan Today FES Offering 10th Global Educational Expo At Carlton Downtown Hotel Dubai. We Guide You Lead.


Posts on Tumblr:

arthur schopenhauer şöyle söyler; “kadınlara aşırı bir saygı ile davranmak tek kelimeyle gülünçtür ve böyle bir şey bizi onların gözünde küçük düşürür.” der. erkeklerin, kadınların kalbini kazanması için onlara tony montana gibi mi davranması gerekir yani? bence evet, çünkü kadınlar nazik ve kibar erkekleri itici bulurlar. masaya yumruğunu vuran maskülen, erkekleri benimserler. şiddet etğilimleri gösteren, cahil hatta kendisini sevmeyen erkeğe bağlanırlar ve daha sonra da bunlardan yakınırlar. yakınmalarına rağmen yine de vazgeçemezler. işte kadınlar bu yüzden hayvani güdülerini harekete geçiren vahşi erkekleri severler. çünkü ilkel duygularını korurlar. sebebi güçtür.


bir erkek, kadına nazik davrandığında korkak ve zayıf addedilirken, kadınlar bir erkeğe nazik davrandığında erkeğe asıldığını düşünüyorlar. jean paul sartre'nin dediği gibi “toplum tedavisi olmayan bir hastalıktır.” kadınlara iyilik nezaket yaramıyor arkadaşlar. bizleri küçükken kandırmışlar. biraz aklınız varsa makyavelist olun. gelişmemiş toplumlarda incelik, nezaket, kibarlık itibar görmez. kadınlar ise kurnazdır ve üzülerek söylüyorum ki kurnazlık bu topraklarda zeka zannediliyor. son olarak şunları yazıyorum ve bırakıyorum..


“erkekteki zeka eksikliğinin kadınlara bir zararı dokunmaz; doğrusu fevkalade bir zihni üstünlük, hatta deha, anormallik olarak kadınlar üzerinde olumsuz bir etki bile doğurabilir. bu sebepten ötürüdür ki kadınların sık sık budala, çirkin ve kaba saba bir erkeği, iyi eğitilmiş, zihni nitelikleri yüksek, nazik bir erkeğe tercih ettiğini görürüz. ”


arthur schopenhauer, aşka ve kadınlara dair

instagram

Dirêjahiya vîdyo di lînka di Bio de
#rojavavideos #Rojava #syria #syrien #ypg #turkey #Kurdistan #kurd #usa #russia #irak #iraq #erbil #hewlêr #barzani #amed #talabani #ocalan #merdin #stran #dengbêjî
https://www.instagram.com/p/BuM2iVXHAD4/?utm_source=ig_tumblr_share&igshid=1af79lbvsq7i4

Made with Instagram

Jim Risch (R - ID), chair of the Senate Foreign Relations Committee, is apparently lying to his angry GOP colleagues about whether or not Trump sent Congress a report about the Khashoggi murder that the Senate requested (which the law requires).

So that should tell you how healthy the party is under Trump. Republican chairmen are lying to Republican senators about whether or not the Republican president is complying with the law.

The SDF are recovering passports from Baghoz camp that show multiple stamps indicating that ISIS fighters went into Turkey freely for medical treatment with no intervention by the Turkish state.

This is likely from earlier in the war, at least 2015 or so, when ISIS still shared a border with the country.

This and recovered documents in Syria showing Turkish government support for ISIS paint a pretty solid picture of how Turkey supported ISIS as a proxy bent on killing Kurds.