Posts on Twitter:

İskonto nasıl hesaplanır? Merak ediyorsanız =>


BTK, internet sitelerinde gezinti yaparken bilgisayarınıza virüs ve tehlikeli yazılım bulaştırma ihtimâli olan siteler hakkında uyardı - -Teknoloji ve hukuk sektöründe kadınlar nasıl bir katma değer oluşturuyor? SRP-Legal kurucusu Av. Dr. , Forbes Dergisi, Teknolojinin Kadın Liderleri ekinde anlattı.Çocuklatın elindeki telefona kızıyoruz ama ileride böyle olacak.
Mercedes-Benz ve Bosch bir süredir otonom araç projesi üstünde çalışıyordu. Bu proje 2019'da meyvesini vermeye başlayacak. Otonom seviyesi 4/5 olacak olan araçlar tamamen insandan bağımsız hareket edecek.


Geleceğin Mesleği seni çağırıyor. 22-23 Aralık’ta İstanbul'da gerçekleşecek Sistem Operatörü eğitimimizi kaçırmayın! Bilgi ve başvuru için:  (SHGM tarafından yetkilendirilmiş eğitim kuruluşu tarafından verilen İHA-0 Sertifikası)HMK 600 MG, geniş görüş açısına sahip altıgen kabin tasarımı ve hem direksiyondan hem de joystick’den kumanda edilebilmesi ile size güvenli ve kolay kullanım sunar.

Posts on Tumblr:

#BuMamaBenden projesi ile tweet atarak sokak hayvanlarını besleyebilirsiniz


Türkiye Vodafone Vakfı’nın “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında geliştirilen bu akıllı makineler, tek bir tweet ile sokak hayvanlarını beslemenizi sağlıyor.

Keep reading

Türkiye 2018 yılında Twitter’da en çok hangi konuları konuştu?


2018 yılında Türkiye’nin en çok konuştuğu konuları açıklayan Twitter, ülkemizde teknoloji eğilimini ortaya koyan veriler paylaştı. Twitter’ın raporuna göre Türkiye'de bu sene teknoloji alanında bu yıl en çok bitcoini konuştu.

Keep reading

Bir Lewis araştırmacısı, NACA’nın Haziran 1958’de Ames Havacılık Laboratuvarı’nda gerçekleştirilen son denetleme konferansında bir iyon motorunun çalışan basit bir modelini sergiliyor. Denetlemelerde Lewis kimyasal, nükleer ve elektrikli uzay itki sistemleri üzerine bir sunum gerçekleştirmişti. Sunum bu plazma hızlandırıcı modelinin küçük bir vakum odasındaki çalışmasını da içeriyordu. İtici, küçük bir levhayı döndüren bir elektron ve iyon karışımı yayınlıyordu.⠀

Fotoğraf: NASA⠀

#hayallerinotesine #astronomi #uzaydanhaberler #bilim #uzay #teknoloji #tobeyonddreams #astronomy #science #technology #space #tbt

2018 yılında Spotify’da en çok Ezhel’i dinledik


Spotify yıla damgasını vuran müzik trendlerini belirlemek için 2018 yılını mercek altına aldı. Dünya genelinde Drake’in liderliği bulunurken Türkiye’de en çok rap sanatçısı Ezhel dinlendi.

Keep reading

youtube

Goldmaster Ranger Plus 10 yıl garantili full HD Uydu alıcısı kutu açılış…

Milli Teknoloji ve Güçlü Sanayi Hamlesi için toplandılar

Milli Teknoloji ve Güçlü Sanayi Hamlesi için toplandılar

Artvin’de, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünce başlatılan ‘Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ konulu toplantı yapıldı.

Vali Yılmaz Doruk’un başkanlığında yapılan toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin…

View On WordPress

Made with WordPress
instagram

#robot #robots #bilim #teknoloji #science #technology #itcompany #newtech #eticaret #network #startup #girisim #girisimci #amerika
Tercume etmiyoruz.Neden?
-Her zaman hazira konmayiniz.Kendiniz bir seyler anlamaya ve ogrenmeye calisiniz.
-Yabanci dil bilmek,universitede okumak,yurtdisi seyahatlerine gitmek,yurtdisinda is yapmak Turkiye'de artik neredeyse gunahkar uian edilir hale getirildi.Cahiller,egitimsizler,hic dil bilmeyen, yukssk tahsil yapmayan,hayatinda hic bir yabanci ile konusmamis,hic bir farkli kultur gormemis,kitap okumamis,arastirma yapmamis cahilin de otesikindekiler bilim adamlarina bile saygisizlik yapmaya ogut vermeye basladi.Terbiyesizlik sinirlari bu ulkede cok fazlaca zorlandi artik!
Kendini gelistirmek isteyenler Ingilizce bilmiyorsaniz bile ogrenmeye calisarak bu videoyu anlamaya calisin.Amerikaya hic dil bilmeden buyuk hayallerle giderek startuplarini gerceklestirmeye calisanlarin cogu su an benzin pompacisi ya da tir soforu.Artik kendinizi egitme zamani geldi gecti ama nereden baslasaniz kardir demekden baska bir careniz de kalmadi; herkesin kiskancliktan catladigii ey Turk evlatlari!
https://www.instagram.com/p/Bq9SJwpieVr/?utm_source=ig_tumblr_share&igshid=cwuxu7qq6qrl

Made with Instagram
Turkcell’den Türkiye’nin ilk uçan baz istasyonu: Dronecell


Doğal afetlerde ve acil durumlarda ciddi anlamda problem haline gelen iletişim konusuna yenilikçi bir çözüm sunan Turkcell, hedef noktaya kendi kendine gidebilen 4.5G destekli Türkiye’nin ilk uçan baz istasyonu “Dronecell”i görücüye çıkardı.

Keep reading

Japonlar tarafından geliştirilen "mobil cami" ibadet problemini ortadan kaldırıyor [Video]


2020 Tokyo Olimpiyatları için özel olarak geliştirilen “mobil cami”, fonksiyonel yapısı ve her yere kolaylıkla taşınabilmesiyle özellikle turistik bölgelerde yaşanan ibadet problemine çözüm üretmeyi başarıyor.

Keep reading