Posts on Twitter:

ABD Donanması'nın geliştirdiği yapay zeka, radar sinyallerini eksiksiz yakalamayı başardı.
Samsung Galaxy S10 vs iPhone XS: Samsung'un yeni amirali Galaxy S10 mu, yoksa Apple'ın 10.000 TL'lik iPhone XS'i mi? İşte Galaxy S10 ve iPhone XS karşılaştırması...İsrailli şirket Ay'a gidiyor! Tarihi anları buradan canlı izleyin: İsrail, Ay'a iniş yapabilen dördüncü ülke olmaya çok yakın. SpaceIL isimli şirket birkaç saat içerisinde 100 milyon dolarlık keşif aracını Ay'a gönderecek. Tarihi…
Samsung, son 10 yılda 2 milyarı aşkın Galaxy telefonun satışını gerçekleştirdiğini açıkladı: Samsung'un CEO'su DJ Koh, Galaxy S10'un tanıtım etkinliğinde şirketin 2010 yılından bu yana 2 milyarı aşkın Galaxy telefon sattığını açıkladı.…
Posts on Tumblr:

Honda, Türkiye'deki üretimini durduracağını açıkladı


Küresel çapta üretim ağını yeniden yapılandıracağını duyuran Honda, İngiltere’deki fabrikasını tamamen kapatacağını ve Türkiye’de devam eden Civic üretimini ise sonlandıracağını açıkladı. Peki Honda’nın ülkemizdeki faaliyetleri devam edecek mi?

Keep reading

Watch on prestijdizayn.tumblr.com

#prestijdizayn #websitesi #yazılım #bilişim #teknoloji #istanbul #turkey #türkiye
https://www.instagram.com/p/BuDpOdegSfS/?utm_source=ig_tumblr_share&igshid=dgh6ut7jmudo

Made with Instagram
HAVELSAN Genel Müdürü: Akıllı Telefonunuz Üzerinden Dinleniyor Olabilirsiniz

AVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, telefon üzerinden yapılan dinlemelere dikkat çekip, akıllı cihazlara yüklenen uygulamalara kamera ve mikrofon izni vermemek gerektiğini söyledi.

Konuştuğunuz bir konu hakkında içerikler karşınıza çıkıyor, arkadaşlarınızla konuşurken bahsettiğiniz bir ürünün reklamını internete girer girmez karşınızda görüyorsanız, bunların sebebi birilerinin sizi dinliyor olması olabilir.

Bu tarz durumlarda insanların aklına “Konuşmalarımız dinleniyor mu?” şüphesinin geldiğini belirten HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, bu durumun önüne geçme yöntemi olarak ise uygulama izinlerinin kontrolünü öneriyor. Atalay’a göre akıllı telefonlara yüklenen uygulamaların mikrofon ve kameraya erişimine izin vermemek, dinleme sorunlarını aşmaya yardımcı olacak.


Atalay, bu tür uygulamaların amacının ise hedefli reklam oluşturmak olduğu yönündeki yorumları hatırlatıyor. “Bazı mobil uygulamaların kullanıcı sözleşmelerinde ‘ortamdan ses kaydı yapabileceği'ne ilişkin ifadeler bulunuyor. Bu konunun yasal olup olmadığına ilişkin çeşitli görüşler ve iddialar var.” diye konuşan Atalay, şirketlerin her geçen gün daha gelişmiş teknolojiler kullandıklarını ve bunun amacının da kişiselleştirilmiş reklamlar oluşturmak olduğunu söylüyor. “Sosyal medyada gezinirken veya web sitesine bakarken, arkadaşınızla konuştuğunuz ögenin reklamını karşınızda bulunuyorsunuz. Bu durum mikrofonları açık olan akıllı cihazlar tarafından dinlenildiği şüphesini akla getiriyor.” diyen Atalay, kamera ve mikrofonların devre dışı bırakılmasını öneriyor.

Atalay, yaşamı kolaylaştıran teknolojinin aynı zamanda insan hayatını da kabusa çevirebildiğini belirtti.

                                                                                    Kaynak:Webtekno

General Mobile'dan 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel kampanya


14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel kampanyasını duyuran General Mobile, henüz hediye konusunda karar veremeyenler için popüler akıllı cihazlarda 500 TL’ye varan indirim fırsatı sunuyor.

Keep reading

Dokunmatik Kontrolde Yerli Teknoloji

Dokunmatik Kontrolde Yerli Teknoloji

Türkiye’de geliştirilen yüzey algılama teknolojisi ile ilk kez dokunmatik yerli elektrik anahtarları ve kontrol panelleri üretildi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğretim Görevlisi Ahmet Aktoğan, geliştirdiği yüzey algılama teknolojisi ile elektronik ürünleri dokunma teknolojisi ile buluşturuyor. Aktoğan, yerli algoritma ve tasarımlarla mekanik ve membran tuş takımlarını revize etmeden pin…

View On WordPress

Made with WordPress
Huawei’nin ilk deneyim mağazası İzmir’de açıldı


İzmir MaviBahçe Alışveriş Merkezi’nde kapılarını açan Huawei Deneyim Mağazası, kullanıcılara akıllı telefon, giyilebilir cihazlar ve dizüstü bilgisayar gibi en yeni ürünleri rahatlıkla deneyimleme imkanı sağlıyor.

Keep reading

Watch on prestijdizayn.tumblr.com

Kuryede yenilik, bakkalamı markete mi gitmeyi istemiyorsunuz. Veya yemek siparişi. #prestijdizayn #websitesi #yazılım #bilişim #teknoloji #istanbul #turkey #türkiye #yemek #kurye #alışveriş (Istanbul, Turkey)
https://www.instagram.com/p/BtrnMIFhIwB/?utm_source=ig_tumblr_share&igshid=1xcy6xxgtbvqg

Made with Instagram

Teknolojiyle yaşam..

Hayatımızın hep biryerlerinde olan ve gün geçtikçe daha da bizi içine çeken, yararlı işlerde hayatımızı kolaylaştıran, bazende bizim işimizi başka yönlere taşıyan şeylerdendir teknoloji.

2000’li yılların başında her bireye en azından cep telefonu ve bazılarımızda da tablet, bilgisayar olarak ve hatta saat olarak devam eden evrim süreci adeta. Bu son zamanlarda tablet sahibi olan birey sayısında da çok büyük artışlar yaşanmıştı. Bende bu artışa destek verenlerdenim. Tabi teknolojinin gelişmesiyle aksesuar ve işlevsel artışlarından dolayı daha farklı yönlere gitmeye de başladı. Geçenlerde arkadaşımdan aldığım tablet kalemi elime geçti ve 2-3 gündür elimden bırakamıyorum. Adeta kağıtta yaratamadığınız özgünlüğü bununla yapabiliyorsunuz. Çeşitli programlar ve alıştırmalarla daha da iyi projeler çıkartabileceğimiz bir hal almış. Deneme imkanınız olursa sizlerde deneyimleyiniz. Pişman olmazsınız 😉

Opera’nın Android uygulamasına VPN özelliği geldi


Uzun süredir masaüstü sürümünde ücretsiz VPN desteği sağlayan Opera artık Android kullanıcıları için de entegre VPN özelliğini hayata geçirdi. Uygulamanın son sürümünü yazımızdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Keep reading