Posts on Twitter:

Salı günü efsanelere...Dünyayı yöneten 13 ailenin oluşturduğu, Dünyanın Derin Devleti - İLLUMİNATİ Yeni Dünya Düzeni ile ne yapmak istiyorlar. Hedefleri ne? Tüm kitapçılarda. Kitabı aşağıdaki linkten inceleyip temin edebilirsiniz.
Bugün bir dost selamıyla yazarı Murat Yalçın tarafından imzalanmış bu iki kitap hediye geldi. "Aşkın Semtleri" romanından başladım. Elimden bırakamadım.
Dünyayı yöneten 13 ailenin oluşturduğu, Dünyanın Derin Devleti - İLLUMİNATİ Yeni Dünya Düzeni ile ne yapmak istiyorlar. Hedefleri ne? Tüm kitapçılarda. Kitabı aşağıdaki linkten inceleyip temin edebilirsiniz.
Dünyayı yöneten 13 ailenin oluşturduğu, Dünyanın Derin Devleti - İLLUMİNATİ Yeni Dünya Düzeni ile ne yapmak istiyorlar. Hedefleri ne? Tüm kitapçılarda. Kitabı aşağıdaki linkten inceleyip temin edebilirsiniz.
Dünyayı yöneten 13 ailenin oluşturduğu, Dünyanın Derin Devleti - İLLUMİNATİ Yeni Dünya Düzeni ile ne yapmak istiyorlar. Hedefleri ne? Tüm kitapçılarda. Kitabı aşağıdaki linkten inceleyip temin edebilirsiniz.
Büyük Mücadele, Direniş ve Diriliş Hugo Chavez hakkında hem bilgi edinecek hem de, onu canları pahasına destekleyen sıradan insanların yaşadıklarını... Bu kitabı aşağıdaki linkten inceleyip temin edebilirsiniz.gidemeyeceğime göre gidenler tadını çıkartsın. Kuzenim böyle etkinlere imza atıyor bu sene hepsini kaçırdım."Bir kitabı okurken geçen iki saatin, ömrümün birçok senelerinden daha dolu, daha ehemmiyetli olduğunu fark edince insan hayatının ürkütücü hiçliğini düşünür ve yeis içinde kalırdım." 1 , 1 , 1 👇 buyrun 😊Ve hayat devam ediyor... İstesen de istemesen de.. Bu yüzden sevgilim lütfen geçmişi geçmişte bırak.. İleride seni sonsuza dek gülümsetecek daha parlak günler var.

Posts on Tumblr:

“Evet, sıkıntı budur işte: ruhun kendine yalan söyleme yeteneğini yitirmesi, düşüncenin gerçeğe uzandığı kesin olan, var olmayan merdivenin eksikliğini duyması.”

Fernando Pessoa, Huzursuzluğun Kitabı

“İstekler gibi duyguların çağrısına da duyarsız kalabilmek için çalıştım […] Başkalarıyla temasımı mümkün olduğu kadar azalttım. Hayata olan sevgimi tamamen silmek için elimden geleni yaptım […] Şan şöhret arzusundan adım adım soyundum, tıpkı yorgunluktan bitap düşmüş bir adamın, rahat etmek için üstündekileri çıkarması gibi.”

Fernando Pessoa, Huzursuzluğun Kitabı

“Sağdan soldan o kadar kitap okuyoruz bari ilk Türk Klasikleri'ni de okuyayım” dedim, gittim kendime set aldım.

Ve karşınızda Sergüzeşt'in kapak yazısı.

2 cümle ile spoilerin atasını veren bu kapakçının çayı dökülsün …

Ben şimdi bu kitabın nesini okuyayım 🔪

Bunu başka şeylerde de göreceksiniz. Örneğin yemek amaç olmaktan çıkacak. Ama birçok insan yemeği bir amaç olarak görüyor. Yemek için büyük hazırlıklar yapıyor. Her tür mutfaktan denemek istiyor: Çin mutfağı, Meksika mutfağı, şu mutfak, bu mutfak vs. Çünkü amaç yemek ve yiyerek mutlu olmaktır. Yani mutluluğu ortaya çıkarmak için dili kullanmak, tat duyusunu devreye sokmak. Fakat tat mutlu olmak için değil, doğru besinleri seçmek içindir. Eğer tat duyusu mutlu olmak için kullanılırsa, bağımlılığa neden olur ve kişiyi köleleştirir. Bağımlılık sapkınlığa neden olur ve kişi obur olur. Gece gündüz yer ve kilo alır. Sonuç olarak mutlu olmak için tüketilen gıda hastalıklara ve mutsuzluğa neden olur. Tat alma duyusu köleleştirebilir ya da özgürleştirebilir. O nasıl özgürleştirici olabilir? Amaç olmayarak. Nasıl amaç olmayacak? Gözlemci olarak. Yani özünüzde bulunarak. Ondan sonra nefis tatlar alsan da mutlusun almasan da yani özgürsün.
Mutluluk Nedir ve Nasıl Mutlu Olunur
Büyük Üstad Akif Manaf

Maddi düzeye inince cinsel enerji acı çektirici ve mutsuz edici oluyor. Bu enerjiyi bedensel düzeyden ruhsal düzeye yükselterek mutluluğa ulaşılabilir. Cinsellik kendiliğinden yani saf cinsellik olunca mutluluk verici olur. Yani cinsellik = mutluluk denebilir. Fakat bu olayda oyunbozan unsur bencilliktir. Yani mutsuzluğun bir formülü de şudur: Mutsuzluk = Cinsellik + Bencillik. Yani cinselliğin mutluluk verici olması için bencilliği ortadan kaldıracaksın. Mutluluk zaten sizde var. Siz kendiliğinden nedensizce mutlu olunca cinselliğin önemi kalmayacak. Yani cinsellik artık bir mutluluk aracı olmayacak. Sen mutlu ve tatmin olunca cinselliğe ihtiyacın kalmayacak. Cinselliği tutkuyla arayanlar mutsuz insanlardır çünkü tatminkâr değildirler. İnsan mutlu ve tatmin olunca cinsellik de bir ihtiyaç olmaktan çıkar. O zaman cinsellik yaşanınca acı verici olmaz çünkü özgürsün. Artık cinsellik bağlayıcı değil. Cinsellik bir amaç olmaktan çıkmış. Cinsellik mutlu olmak için kullanılan bir şey değil. O bir deneyimdir. O zaman o deneyimi spiritüel yükseliş için kullanabilirsiniz. Çünkü her deneyim spiritüel tekâmül için kullanılabilir.

Mutluluk Nedir ve Nasıl Mutlu Olunur Kitabı

Büyük Üstad Akif Manaf

Keep reading

 “ Hayat sırf zevk almak için mi yaşanır? Öyle ise, dişçide duyacağınız acı peşinen hayatınızın bir haftasını gölgeleyecektir. Sırf başarı mıdır önemli olan? O zaman tek bir başarısızlık bile hayattan bıktırabilir. Yaşama sanatı, her şeyde mucizevi olanı görmek midir? O zaman gündelik hayata damgasını vuran ve hiç de mucizevi olmayan şeyler değersizleşir, oysa onlarla yaşamak da yaşama sanatının parçasıdır. “

Wilhelm Schmid