Posts on Twitter:

En sevdiğin arkadaşını etiketleyerek hastag ile hangi roman olacağını yaz. Bu heyecanını onunla paylaş.
Ankara'nın Liman'ında İmza Günleri... İngiliz yazar Ziyaüddin Serdar ve şiirin usta kalemi Şükrü Erbaş okurlarıyla buluşuyor.güneşli günleri mahvediyorsunuz , toprak kokan yağmurlu günleri , bembeyaz karlı günleri zehir ediyorsunuz birbirinize.
Netflix'in ilk Türk dizisi olan Hakan: Muhafız'ın senaryo ekibinden Merih Aslan'ın, ilk romanı Öğrenci Evi sizlerle... Hemen satın almak için:“Sustum! Anlatsaydım eksilirdin içimde. Bütün sesli harfleri sokağa atıp, sen biriktirdim içimde. Bütün cümlelerimin öznesi olacak kadar büyüttüm seni içimde. İçime sığmadın, gözlerimden ömrüme taştın.”
Şiirleriyle kırlarda çiçekler açtıran, her gece uyumadan önce eksik kalmasın diye çocuklara masal kitapları yazmayı ihmal etmeyen güzel adam, Cahit Zarifoğlu.18 Mart Çanakkale zaferimizi kutlar şehirlerimizi rahmetle anarım🙏🏻💐

This media may contain sensitive material. Learn more ViewBeyan Yayınları'ndan Satın Alınan Kitaplar Bu Hafta 4 Kat Puan Kazandırıyor! 😍 📚 Kitapları incelemek ve satın almak için👉Retweet Retweeted Like LikedArtık diğerlerin yanına geçebilirsin. okumak lazım. okumak lazım.
İçinde benim öykümünde bulunduğu kitabımız satışta 😊 Sipariş için mesaj atabilirsiniz 🤗

Posts on Tumblr:

“O vardı bir zamanlar, onu sevmiştim. Sevgi o muydu? Sevgi neydi? Çoşkun akan dere, sonbahar rüzgarı ile ürperen yapraklar, cama vurup dağılan yağmur damlaları, bir yürek çırpıntısı. Sonunda çoşkun akan dere durulur. Yapraklar kurur, dökülür. Yağmur diner, güneş çıkar. Sevgi neydi? Sahip çıkan dost, sıcak insan eli. İnsan emeğiydi. Sevgi iyilikti. Sevgi emekti.”

- Al Yazmalım / Cengiz Aytmatov

Askerlik yeni bitmiş, aylarca gitmek için şafak saydığım İstanbul'a, tezkereyi aldıktan bir hafta sonra geri dönmüştüm. Sen dersteydin ve ben seni ilk kez gördüğüm semtte seni bekliyordum. Öyle güzel tohumlar ektim ki ben Şişli'de o gün bugündür çiçeksiz kalmadı dallarım🌻🌹🌺

27.01.2017 tarihinde, “seni beklerken” vakit çabuk geçsin diye, yıllar sonra tekrar okumuştum bu kitabı. Çok sevdiğim hatta belki en sevdiğim romanlardandır ve her aklıma geldiğinde “Senin için bin tane olsa yakalarım!” diyesim gelir, coşkuyla…

#89📚

“unuttuğumu sanıyordum ama galiba hiçbir şey unutulmuyor. unuttuğumuzu sandığımız her şey, unutulmuşluğun karanlığından çıkıp tekrar geri geliyor ve hiç kimseye ait olmadıklarını düşündüğümüz anda tekrar bizim oluyor. onlara ihtiyacımız olmadığı halde, önümüzde eski varlıklarıyla parıldayarak bizi hatırlamaya zorluyor, ihanetimiz yüzünden bizden intikam alıyor, yaralıyor.

kendinizi göstermeniz boşunadır anılar, artık çok geç. eskiden olması mümkünmüş gibi görünen şeyler hakkındaki güçsüz avundurma ve hatırlatmalarınızın hiçbir faydası yoktur. çünkü bir şey olmadığına göre, olmazmış demektir. oysa gerçekleşmeyen bir şey daima güzel görünür. huzursuzluk yaratan aldatmalar olduğunuzu bildiğim halde sizi ne uzaklaştırabiliyor, ne de uzaklaştırmak istiyorum. beni silahsızlandırıp sakin bir hüzünle acı çekmekten koruyorsunuz çünkü”

meša selimović, derviş ve ölüm, s. 113.

şahane güçsüzlük

“varlığım, benimkilerden daha güçlü olan ellere teslim edilmişti. her şeyi yapabilecek bir sevginin koruyuculuğunda, güçlü olmak gereğini duymadan, şahane bir güçsüzlük içindeydim”

meša selimović, derviş ve ölüm, s. 91

instagram

..
Yoruma 5 Gt Yazarak Takipçi Kazanabilirsin. .
.
.Keşfetten Gelen Takip.
.

@benimsiirim
.
.  Kaydet Yorum Etiket
Yaparak Destek olabilirsiniz
_______________________________
————— @benimsiirim ———————
.
#benimsiirim
#şiir
#tbt
#huzur
#ankara
#kitap
#instagram
#halitbilgiç
#ayriliksozleri
#gece
#akşam
#hüzün
#hasret
#hüzünlüvideolar
#ayrilikhasreti
#ayrilikcokzor
#siirduragidir
#hüzün
#ayrılık
#ayriliksozleri
#aktivler
#ayşo
#siirbazbirhatun
#olumvar
#şiir
#türkçemüzik
#kraltv
#imparator
#haluklevent
#canfeza
#almanya
#ırak
https://www.instagram.com/p/BvJjO4jB6Va/?utm_source=ig_tumblr_share&igshid=1taa7ozw5kf8q

Made with Instagram

“ Gökyüzünü öpmek isterdim Ömür hanım , gözlerimle değil dudaklarımla . Yoruldum bulutları kirpiklerimde taşımaktan… ”

“ Yağmur yağıyor Ömür hanım…gökten değil, yüreğimin boşluğundan ömrümün ıssız toprağına…Ve ben sonsuz bir düzlükte bir küçücük, bir silik nokta gibi eriyip gidiyorum. Seslensem kim duyar sesimi yalnızlıklar katından? ”

Şükrü Erbaş / Ömür Hanımla Güz Konuşmaları

GERÇEK ANLAMDA SEVEBİLMEK

“Gerçek anlamda sevebilmek için birey dünyasal yaşamdan evrensel varoluşa adım atmalıdır. Ancak var olan varlık, gerçek sevgiyi tadabilir, aksi halde tadamaz. Kişi toplumsal çarkın bir dişlisi yani sürünün bir ferdi olduğu sürece gerçekten sevemez, çünkü bireysel olarak var olamaz. Birey ilk önce var olmaya başlamalıdır. Bunun için de kendini tanımalıdır. Kendini tanımayan insan gerçek anlamda var olamaz. O, geçici yapay bir yaşam sürdürür fakat o yaşamın içinde varlık gösteremez. O zaman da gerçekten sevemez ve yalnızlığa maruz kalır. İnsan yalnızca varoluşsal yalnızlık sayesinde var olmanın gerçekten ne anlama geldiğini keşfedebilir. Bu keşiflerin keşfi olacaktır. Var olan insan en kalabalık meydanda bile yalnızlığın tadını çıkarabilir. Bunun için birey varoluşsal yalnızlığın farkında olmalıdır. Bu tür evrensel farkındalık sayesinde birey her an uyanık olacaktır. Her anın farkında olmak tetikte olmak demektir. Fakat bu tür uyanıklık gerginlik demek değildir, gevşeme içindeki canlılıktır.”

Yalnızlık Nedir ve Nasıl Aşılır?

Büyük Üstad Akif Manaf