Posts on Twitter:
Posts on Tumblr:

image

Awoken from his slumber only to fall back into reality and responsibility.

By yours truly❤️

Art and sanctuary #Japan #visitjapan #japanfocus #japan_photo #artphotography #artphoto #parasol #red #japaneseculture #travel #travelphotography #photooftheday #日本 #アート #文化 #傘 #日傘 #赤 #旅行 #旅 #旅行好きな人と繋がりたい #写真好きな人と繋がりたい #写真

image

birşeyler anlatmak istiyorum. birşeyler anlatmak istiyorum fakat, kolumu nereye koyduğumu bulamıyorum. nereye kurulduğumu belki..

anlatabilmek için gerekli olan malzemeler hep yarım. çok kullanılmış. eksik. ekseriyetle doğruyorum ömrümü dünyanın kokuşmuş yemeğine. acımı irileştiren beni inceltir diyorum. ekseriyetle ekiyorum tüm renklerimi bu yemeğe. ama bir tuz bile olamıyorum bunca tatsızlığın içinde. bir tuz bile yetmez tadını geri vermeye dünyanın..

işte buna müthiş alıştım..

kuruyan ağzımla ve kuruyan dimağımla. ben kaç kereler yarıştım. kimseyle rakip olmanın mümkün olmadığı zamanlarda. ben hep kendimle savaşandım. belki kimseye değil ama en çok kendime. en kâti kendime. en sahici kendime. yenildim. diyebiliyorum, tam olarak bu ağzımla. kabul ediyorum..

neresinden tutarsan tut bu en somut itirafdır. neresinden tutarsan tut bu en ağırıdır. neresinden tutarsan.. tut. kapağı dahi açılmayan bir kitabın varlığından duyduğu acı kadar acı duyuyorum varlığımdan. en az onun kadar..

‘en fazla, sonu kötü biten bir kitap kadar feci hissedebilirim’ dediğimde, kaç defa hatim ettiğimi bile bilmediğim bu kötü sonu defaatle okuduğum gerçeği dikiliyor karşıma. sonra dikiliyorum ayakta. ve yatakta. dünyanın tam orta yerine dikilmiş, tüm sabitliğiyle duran bir direk olmaya gelmişim gibi buraya. sağlam durmaya çağırıyor insanlar beni. bunca darbeye rağmen hiç sarsılmamış olduğumu görmek istiyorlar. buncasına rağmen. hiç.. ne kadarına göğüs gerdiğimi kimse bilmiyor. dışımın değil asıl içimin eğik olduğunu kimse görmüyor. herkes beni sağlam zannediyor. en ufak bir deprem çıksa devrilip yerle bir olacağıma inanmak şöyle dursun ihtimal dahi vermiyorlar. ölüyorum diyemiyorum. yavaş yavaş ölüyorum ve hiç biriniz fark etmiyorsunuz. hastalıklı içime bir darbe daha, sonra bir darbe daha, sonra bir diğerini daha.. indiriyorsunuz. diyemiyorum. bunun yerine kalkıp bir şarkı bitiriyorum. kalkıp bir yazının daha sonuna geliyorum. fakat kalkıp gidemiyorum. kendi sonuma gelemiyorum bir türlü..

birşeyler anlatmak istiyorum. birşeyler anlatmak istiyorum. fakat, nereden başlayacağımı bilmiyorum..

derya cenikli

instagram

#Monday! I’m on Day 3 of my @f22aop #igtakeover #AOPtakeover 💥💥 Go check it out 👀
Medovik – 8 layer honeycake :
“It was then I discovered the nurses had been washing and reusing some of the Pampers, whilst selling the bulk of them on the street — along with the honey cake.”

It is stocked @thephotographersgallery @magma_books @magculture @donlonbooks @tipibookshop @magazinebrighton @taa_chan 
#foodphotography @assocphoto @f22aop @equallens #acarpinthetub @thephotographersgallery @magma_books @magculture @magazinebrighton @donlonbooks @tipitinbooks #stilllifephotography #selfpublish #artistbook #foodart #foodieodicals #print #selfpublished #artphotography #adoption #womeninphotography #artist #pdn #pdntaste #printisnotdead #recipes #foodworship #home #family #memories #1854Awards #HomesndAway #LesRencontresdArles #OpenWalls #honeycake #thefstartshere (at Ukraine)
https://www.instagram.com/p/B52JR8Gngcm/?igshid=1rsgwg7cwpqrg

Made with Instagram